Skip to main content
Vraag

Leesrechten voor leidinggevende van melder zonder autorisatie op betreffende afdeling

  • August 28, 2026
  • 2 reacties
  • 3 Bekeken

Forum|alt.badge.img+4

Een teamleider geeft leiding aan medewerkers die organisatiebreed werkzaamheden uitvoeren. Wanneer één van deze medewerkers een incident meldt, ontvangt de teamleider automatisch een notificatie via de optie 'mail naar manager van de melder'.

De teamleider heeft echter geen leesrechten op de melding, omdat deze is ingediend binnen een afdeling waarvoor geen autorisatie bestaat.

Idealiter zouden wij de teamleider leesrechten willen geven op meldingen die door eigen medewerkers zijn ingediend, zonder bredere rechten toe te kennen op alle meldingen van de betreffende afdeling.

Ik heb gekeken naar het toevoegen van de leidinggevende als overige betrokkene, maar 'manager van de melder' lijkt alleen beschikbaar voor notificaties en niet als veldwaarde of workflowvariabele.

En anders moet ik voor al onze medewerkers instellen “Als melder is [A] dan is leidinggevende [B].”

Dat is niet wenselijk. Het idee van ‘manager van melder’ is juist beperkt beheer en automatisch ‘meebewegen met de organisatorische veranderingen’. 

 

Vraag: Heeft iemand hier een werkbare oplossing voor gevonden? Bijvoorbeeld via workflow, autorisaties, betrokkenen of een andere inrichting waardoor een leidinggevende uitsluitend meldingen van eigen medewerkers kan inzien?

 

Versie: Zenya 7.8.0, gebruikersbeheer gekoppeld aan Entra ID, managementrelaties worden momenteel niet gesynchroniseerd.

2 reacties

Chaim Leunissen
Forum|alt.badge.img+5

Hoi ​@Gerwin 

Ik heb de indruk dat je vraag overeenkomt met Idee Functie en manager van gebruiker automatisch meenemen in melding | Zenya Community
Klopt dat?


Forum|alt.badge.img+4
  • Auteur
  • Allesweter
  • August 31, 2026

Hoi ​@Gerwin 

Ik heb de indruk dat je vraag overeenkomt met Idee Functie en manager van gebruiker automatisch meenemen in melding | Zenya Community
Klopt dat?

Hey ​@Chaim Leunissen, bedankt voor de link. 

De vraag is iets anders, maar met de antwoorden daar van jou en Marjolein kom ik wel een eindje. 

 

Het ding is: 

  1. We willen graag melden op OE, dat is geen probleem nu
  2. We willen graag dat er automatische acties zijn voor de manager van de melder. Dat lukt ook, door de optie ‘manager van de melder’ te gebruiken
  3. De manager van de afdeling waar gemeld is krijgt dus geen automatisch bericht, tenzij men aangeeft ‘ik wil nog een andere leidinggevende inlichten’. 
    1. Ik hoop dat dit opgelost kan gaan worden als de koppeling AFAS-Zenya een feit is
  4. De manager van de melder krijgt wel een notificatie, maar geen inzage in de melding. Tenzij we hier een keuzeveld voor invoegen, maar die heb ik juist recent verwijderd om typfouten, misklikken en ‘extra werk’ te voorkomen. We proberen het zo automatisch mogelijk te laten verlopen. 

Wat ik hieruit begrijp, is dat dit mogelijk pas goed ingericht kan worden als de koppeling AFAS-Zenya een feit is? 

 

Alvast bedankt!