Skip to main content
Vraag

Uitzonderingen registreren en koppelen

  • June 22, 2026
  • 4 reacties
  • 12 Bekeken

Forum|alt.badge.img

Hoe/waar kan ik uitzonderingen (op beleid/procedures) het beste registreren in Zenya? En dit nadien koppelen in Zenya Risk/Compliance.

 

4 reacties

Inge Kuijpers
  • Zenya Product Specialist
  • June 22, 2026

Hoi ​@mariellehaenen76,

Heb je misschien een concreet voorbeeld om je vraag wat te verduidelijken?


Forum|alt.badge.img

Jazeker. We hebben bijvoorbeeld een beleid logging vastgesteld voor ons patienten dosssier, echter nog niet voor diverse andere systemen. Ik wil dit dan graag ergens registreren en blijven opvolgen. Idem als een procedure of afspraak voor iemand bijvoorbeeld niet zou gelden als uitzondering.

 

 


Forum|alt.badge.img

Ik heb al eens over de Zenya kaartenbak gehoord, maar weet niet of dat de juiste tool hiervoor is. Ofwel of je vanuit de kaartenbak kunt linken naar Zenya Risk en Compliance?

 


Forum|alt.badge.img+4
  • Zenya Product Specialist
  • June 25, 2026

Hi ​@mariellehaenen76,

Voor het vastleggen van uitzonderingen kan de Zenya Kaartenbak inderdaad een mogelijke oplossing zijn. Kaarten kunnen gebruikt worden om een uitzondering, afwijking of tijdelijke situatie vast te leggen en te beheren.

Wanneer de koppeling met Zenya Risk is geactiveerd, kun je vanuit een risico verwijzen naar een kaart uit de Kaartenbak. Hiervoor maak je binnen Zenya Risk een veld aan van het type Kaartenbak-item en neem je dit op in het risicosjabloon. Vervolgens kun je per risico de relevante uitzondering koppelen.

Of dit de meest passende inrichting is, hangt wel af van jullie exacte behoefte. Bijvoorbeeld of het gaat om tijdelijke uitzonderingen, structurele afwijkingen, openstaande acties of compliance-afwijkingen. Afhankelijk daarvan kunnen er ook andere oplossingen binnen Zenya beter aansluiten.

Daarom adviseer ik om hierover contact op te nemen met jullie Customer Success Manager. Samen kunnen jullie bekijken welke inrichting het beste aansluit bij jullie proces en de manier waarop jullie uitzonderingen willen registreren, opvolgen en relateren aan Risk en Compliance.